از این‌که عاشـقید خجالت نکشـید

معجزه‌ای اتفاق نمی‌افتد. اگر شما دوستش دارید و می‌خواهید که برای همیشه در کنارش زندگی کنید، هیچ‌چیز جز گفتن این موضوع نمی‌تواند مشکل‌تان را حل کند. خجالت یا ترس از به هم ریختن رابطه دوستی یا همکاری‌تان نباید مانع این کار شود. اگر عشق شما یک عشق واقعی باشد، همه این مشکلات را به جان خواهید خرید و به جای ماندن در این دوراهی، تکلیف ارتباط‌تان را روشن خواهید کرد. اگر شما به کسی علاقه‌مندید اما توان بیان‌ کردن این موضوع را ندارید نکته‌های زیر را نادیده نگیرید.

البته قبل از هر چیز، فراموش نکنید که شما قرار است سال ها با هم زندگی کنید پس هم عاقل باشید، هم عاشق!

 

خودتان را به‌خاطر این حس سرزنش نکنید


 بلکه با مطرح کردنش شانس خود را برای در کنار او بودن بسنجید. فضای ترحم، تهدید یا احساس مسئولیت را ایجاد نکنید و بدون ایجاد چنین سوءتفاهم‌هایی تنها این واقعیت که دوست دارید تا پایان عمر در کنار او باشید را مطرح کنید و از او بخواهید که به خواسته شما فکر کند.

 

عاشقانه رفتار کنید


قبل از مطرح کردن احساس‌تان، با رفتارهای‌تان به او نشان دهید که برایتان فردی دیگر است و به او توجه خاصی دارید. با دیدن واکنش‌های او به این رفتارها می‌توانید بفهمید که آیا او هم حسی نسبت به شما دارد یا نه. مدتی صبر کنید و به او فرصت دهید که متوجه حس شما شود و آمادگی مطرح شدن چنین موضوعی در رابطه شما ایجاد شود.

 

به عواقب کارتان فکر کنید


 مسئولیت تصمیم‌تان را بپذیرید. ممکن است او به اندازه شما عاشق نباشد و میلی به این ازدواج نداشته باشد. آیا طاقت نه شنیدن را دارید؟ به این فکر کنید که جواب نه او چه تاثیری روی رابطه شما می‌گذارد. اگر او همکار شماست آیا در رابطه همکاری‌تان خدشه‌ای وارد می‌شود؟ اگر یکی از دوستان خانوادگی‌تان است آیا تاثیری در روابط شما در آینده می‌گذارد؟

 

امروز و فردا نکنید


 یادتان نرود که هیچ کس تا ابد منتظر شما نمی‌ماند. پس اگر به او علاقه دارید و می‌دانید که او هم به شما علاقه‌مند است، بهانه‌هایی از قبیل مساعد شدن شرایط و گذشت زمان را نیاورید بلکه در همین شرایطی که هستید نظر او را بپرسید و برنامه‌های آینده‌تان را برایش توضیح دهید

تصمیم‌تان را بگیرید


آیا واقعا او را دوست دارید یا این‌که تنها یک علاقه یا توجه ساده به او دارید؟ برای خودتان دلیل بیاورید و دلایلی که به شما ثابت می‌کند این یک حس عمیق و متفاوت است را روی کاغذ بنویسید. آیا باز هم می‌خواهید که او همسرتان باشد؟

 

وقتی نمی‌دانید چطور علاقه‌تان را به همسرتان نشان دهید

زندگی‌تان را نجـــات دهیــــد


سکوت در زندگی زناشویی یعنی تمام شدن همه چیز. اگر می‌خواهید ارتباط‌تان مثل روز اول پیش برود چاره‌ای جز مطرح کردن خواسته‌ها و احساسات‌تان نخواهید داشت. یادتان نرود که همین نگفتن‌های کوچک می‌تواند انباری از احساسات مطرح نشده در شما بسازد و ارتباطی که از خراب شدنش می‌ترسید را تهدید کند. پس اگر می‌خواهید با همسرتان رابطه نزدیک‌تری داشته باشید، با کمک این راه‌ها احساسات و خواسته هایتان را بیان کنید.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید